blog-3

Sistem Yöneticisi

2.07.2019 10:44:07

Sosyal Medyada Fark Edilmenin Etkili Yolları

Şirketler, özellikle yakın zamanda yapılan bir çalışmaya göre daha iyi kişiselleştirme, özel mobil teklifler ve mağaza içi kalite deneyimleri konusunda alışveriş talepleri söz konusu olduğunda Amazon’la belirli alanlarda etkili bir şekilde rekabet edebiliyorlar.

Evet Yaşam Döngüsü Pazarlama, tüketicileri neyle etkileşimde bulunmaya ve bir markaya sadık kalmaya çalışmak için 2018 Haziran’ında 1.000 tüketiciyi araştırdı. Bu trendler perakendecilerin rekabet avantajı kazanmasına ve yeni müşteriler çekmesine yardımcı olacak 

E-POSTALAR

Tüketicilerin yarısı (yüzde 47), e-postaları perakendecilerle iletişim kurmak için tercih ettikleri kanal olarak görüyor;

Çalışmaya göre, her 10 tüketiciden dördü (yüzde 42) okumadıkları e-postaların aboneliğinden çıkmadığını söylüyor, ancak bunun yerine açılıp açılmayacaklarını belirlemek için konu satırlarını tarıyor.

1 ila 20 karakter arasındaki kısa konu satırları ortalamadan yüzde 31 daha yüksek bir açık oran oluşturur. Mobil cihazlarda okunması kolay, küçük ekranlarda kısa mesajlar kesilmez.

İndirim, ücretsiz gönderim ya da satın alma gibi özel bir teklif dahil olmak üzere, teklif satırında ücretsiz bir teklif alın

 

Kişiselleştirilmiş konu satırlarına sahip e-postalar,% 50 daha yüksek açık oranlar,% 58 daha yüksek aç / kapa oranlar (CTO) ve konu satırında kişiselleştirilmemişlerin benzersiz tıklama oranlarının neredeyse 2,5 katını oluşturur.

SOSYAL

Ankete göre, tüketiciler kişiliğini gösteren, eğlence sağlayan veya güncel olaylar hakkında yorum yapan sosyal paylaşımları görmek istiyor.

Her ne kadar indirimler tüketicilerin sosyal medyadaki markaları takip etmeleri ve bunlarla meşgul olmalarında indirim olsa da, sosyal medya kullanıcıları bir çok sebepten dolayı perakendecilerle bağlantı kuruyor:

Neredeyse üçte ikisi (yüzde 63) satışları öğrenmek için perakendecileri sosyal medyada takip ediyor.

Tüketicilerin yaklaşık üçte biri (yüzde 31), komik ya da ilginç sosyal paylaşımları paylaşan perakendecilerle ilgileniyor

Üçte biri (yüzde 35), kişisel olarak aynı fikirdeyse, bir perakendecinin görevine katılacaktır.

Sosyal medya kullanıcılarının, olumsuz geribildirimden (yüzde 20) olumlu geribildirim (yüzde 29) paylaşmak için sosyal medya üzerindeki perakendeci ile daha fazla ilişki kurması muhtemeldir.

MOBİL TİCARET

Mobil deneyimini geliştirmek, markaların daha fazla gelir ve sadakat kazanabileceği ve rekabet avantajı sağlayabileceği bir yoldur.

Tüketicilerin üçte biri akıllı telefonlardan hem tablet hem de masaüstünde alışveriş yapmayı tercih ediyor ve perakendeci mobil uygulamaları olanların yarısı bunları alışveriş yapmak için kullanıyor.

Yine de, masaüstünü tercih edenlerin neredeyse yarısı (yüzde 49) alışveriş yapmanın daha hızlı olduğunu söylüyor ve yüzde 49’u karşılaştırmalı alışveriş yapmanın daha kolay olduğunu söylüyor. Mobil deneyim, masaüstü kadar kusursuz değil ve markalar bu nedenle müşterilerini kaybediyor.

Tüketiciler, masaüstünü tercih ettiklerini söylüyor çünkü mobilden daha hızlı. Aboneler kolayca giriş yapabilir ve bilgilerini ve profillerini kaydedebilirlerse.

Fatura ve gönderi bilgileri kontrol edildiğinde doldurulur. Bu, mobil cihazlarda bir satın alma işlemini tamamlama süresini kısaltır.

PERAKENDE UYGULAMALAR

Mobil cihazlarından bakmadan kuponları ve satış ürünlerini bulmak, kurtarmak, yorumları okumak veya sadece mağazanın haritasını aramak istiyorlar.

Tüketicilerin yarısından fazlası (yüzde 57) bir mağazada bir perakendecinin mobil uygulamasını kullanmıştır. Mağazalarda uygulamaları kullananların neredeyse üçte ikisi (yüzde 65) kupon kullanmak için bunu yapıyor.

Mağazalarda uygulamaları kullananların neredeyse beşi (yüzde 57) kupon bulmak için mağazalarda bunu kullananların neredeyse yüzde üçü ve mağazalarda uygulamaları kullananların yüzde 46’sı bunu satılan ürünleri bulmak için yapıyor.

Tüketiciler, meslektaş değerlendirmelerine güveniyorlar ve bir satın alma konusunda karar verdiklerinde referanslara güvenecekler. Kullanıcıların mağazalarda öğeleri taramasına ve incelemeleri okumasına olanak sağlayan bir uygulama içi özellik sunmak veya “en iyi ürün incelemeleri” sayfasını kullanmak, onları satın almaya ikna edecektir.

Amazon geniş ürün seçimi, hızlı sevkiyat ve düşük fiyatlar, yaratıcı dijital stratejiler ve mağaza içi taktikler sunsa da müşterilerinizi tatmin edebilir.

 

avatar

Ayşegül YILDIRIM

Ergin Yazılım'da destek uzmanı olarak görev yapan Ayşegül, yazıları ile Hosting, Yazılım ve Blog'a destek veriyor.Soru Sor