blog-3

Sistem Yöneticisi

7.08.2019 10:36:17

Python Neden Hackerların En Çok Tercih Ettiği Dil?

Hackerlar tarafından en çok kullanılan programlama dili; Python. Python’un çok fazla tercih edilmesinin sebebi; basitliği, gücü, nesne yönelimli olmasının yanı sıra pek çok özelliği barındırmasıdır.

Günümüzde pek çok kişi sadece hacking için bu programı öğreniyor. Farklı bir programlama diline hakim olanlar Python’u oldukça rahat bir biçimde öğrenebiliyorlar. Çünkü bu dili diğer programlama dilleriyle karşılaştırırsak çok daha güçlü özelliklerinin olduğunu ve bu özelliklere rağmen kullanımının çok daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden UCLAStanfordMIT gibi pek çok ABD üniversitesi programlamaya giriş derslerinde Phyton öğretmeye başladılar. Eğer hack dünyasına hakim olmak istiyorsanız işe Python öğrenmekten başlayabilirsiniz.

Python’un Tercih Edilme Sebebi Nedir?

Hack dünyasında başkalarının geliştirmiş olduğu programlama dillerini kullanıyorsanız ve temel programlama dillerini bilmiyorsanız “kiddie” olarak adlandırılırsınız. Kısacası bu dünyanın çocuğusunuzdur. Eğer programlama dillerine hakimseniz kendi hack araçlarınızı yazabilir ve bu konuda profesyonel olursunuz.

Pek çok hack aracı da Python ile yazıldığından hack dünyasında oldukça popüler. Özellikle Python ile bir virüs yazdığınızda, diğer programlama dilleri üzerinde daha hızlı, daha kolay ve daha etkili olabiliyorsunuz. 1000’in üzerinden modülle gelen Python’u okuması da yazması da oldukça basit. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması diğer avantajlarından sadece biri. Ayrıca yüksek seviyeli bir dil olan Python, nesne yönelimli ve yorumlanabilen bir dile de sahip. Python, oldukça güçlü ve pek çok kütüphaneye sahip. Python öğrenmek istiyorsanız sadece birkaç saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

avatar

Ayşegül YILDIRIM

Ergin Yazılım'da destek uzmanı olarak görev yapan Ayşegül, yazıları ile Hosting, Yazılım ve Blog'a destek veriyor.Soru Sor