blog-3

Sistem Yöneticisi

27.04.2019 12:53:33

Arama Motoru Optimizasyonu

İnterneti kullanırken bulmak istediklerimizi Google, Yandex ve Bing gibi arama motorları aracılığıyla keşfediyoruz. Arama motorları temelde belirli fonksiyonlar kullanarak sonuçlar getirir. Bu fonksiyonların içerisinde sizin kişisel aratma geçmişiniz, ilgi alanlarınız tabii ki vardır ancak en önemli konu listelenen sonuçların hangi özelliklerle sıralandığıdır. Firmanız ya da markanız bu sonuçların neresinde olacak, işte arama motorlarından gelen müşterileri kazanmanın en önemli noktası burada başlıyor.

Türkiye'de arama motorlarında kullanımlara bakılırsa %90 oranında Google kullanıyoruz. Zaten bir çok arama motoru da felsefelerini Google gibi oluşturmuştur, ondan esinlenmiştir. Google günümüzde en büyük arama motoru olmaktan ziyade en büyük veri sahibi ağa sahiptir.

Arama sonuçları sizin kişisel verilerinizle kıyaslanarak listelenmektedir. Ancak bu spesifik bir durumdur ve belirli ölçülerde değişiklik gösterir. Geri kalan bölüm ise Google'ın eşsiz algoritmasıyla oluşmaktadır. Google bu algoritmayı açık kaynak olarak vermez ancak neler istediğini ve nelere önem gösterdiğini belirli güncellemelerle açıklar. Biz Ergin Yazılım  olarak bu güncellemeleri takip etmekte ve iç seo yazılımlarımızı bu sistemlere uygun yapmaktayız. Meta taglar, resim alt tagları gibi klişelerden ziyade; mobil uygunluk, dil uyumluluğu, ağaç yönetimi gibi karmaşık algoritmalar ile ilgilenmekteyiz. Çünkü SEO konusu diğerlerinden önde olmadıkça anlam ifade etmemektedir.
 
Özel programlar yazmakta, içerik desteği vermekte, sitenin iç seo yapısını modernize etmekte, 3. parti yolları kullanmakta, Google servisleri kullanamkta ve en önemlisi sırrı tamamen firmamızda saklı çok özel teknikler kullanmak ve en iyi sonuçları alabilmekteyiz.
 
Unutulmaması gereken en önemli detay ise; asla aratma zorluğu olan bir kelimede 1. sırada çıkacaksınız diyenlere inanmamanızdır. Hiçbir firma böyle bir garanti veremez, burada Google'ın tutumu önemlidir. Ve diğer unutulmaması gereken ise, sıralar sık sık güncellenirken siz ekndinizi güncellemezseniz yerinizi koruyamazsınız. Bu nedenle eksik veya hatalı yapılan SEO çalışmaları çoğunlukla zararla sonuçlanmaktadır.
 
Ergin Yazılım olarak bu zamana kadar onlarca özel, yüzlerce genel SEO danışmanlığı yaptık. Amerika Birleşik Devletleri, İskoçya, İngiltere ve Ukrayna gibi ülkelerde dahi SEO çalışmalarımızla imkansız içler başardık.
 
Siz de markanızı ya da firmanızı Google gibi arama motorlarında en üstlerde görmek isterseniz bize ulaşın. Analizlerimizi yapalım, neler yapılması gerektiğinden bahsedelim.
 

Ne tarz SEO çalışmaları yapmaktayız?

  • Önceliğimiz yazılımı ve tasarımı da tamamen tarafımızca geliştirilen interenet projelerinde çalışmaktır. Bunun nedeni de iç sistemlerimizin tam uyumlu olmasıdır. Aksi durumlarda ise alternatif destekler sağlamaktayız.
  • Bölgesel SEO ile bulunduğunuz şehir baz alınarak çalışmalar yapmaktayız. Başka şehirlerden alının sonuçlar değil, lokasyon odaklı sonuçları baz alarak çalışmaktayız.
  • Anahtar kelime üzerinde detaylı analizler yaparak uyumlu kelimeleri tespit etmekte ve bu kelimeler üzerine yoğunlaşarak ön sıralarda çıkmanız için projeler oluşturmaktayız.
  • Ulusal çapta SEO hizmeti ile tüm Türkiye'yi kapsayacak SEo politikaları oluşturmaktayız. Bu hizmet çok kanallıdır ve kelime zorluğuna göre süreçler uzamaktadır. Mutlak başarı garanti edilmez, başarı gelirse de destek sürmelidir. Tüm bu süreçlere hakim ve tecrübeli olduğumuz için içiniz rahat olabilir.
  • Uluslararası düzeyde SEO desteği vermekteyiz, ki alanın en zor noktasıdır. Mutlak suretle çok kanallı ve çok dilli olmak zorundadır. Yapılması gereken yüzden fazla işlem planlanması gerekmektedir. uzun bir süreç alabilir ve tam zamanlı destek gerektirir. Bu alanda da şuana kadar toplam 4 hizmet verdik ve başarıya ulaştık.

avatar

Ayşegül YILDIRIM

Ergin Yazılım'da destek uzmanı olarak görev yapan Ayşegül, yazıları ile Hosting, Yazılım ve Blog'a destek veriyor.Soru Sor